Results/Résultats |
Senior Int Female -52kg (3) |
1. (Gold/Or) | SANIKIDZE Elizabeth | Kodokwai/AB |
2. (Silver/Argent) | BONSI Natalie | Budokan Judo Dojo - Seattle/USA |
3. | BOLLINGER Elsa | Shidokai/BC |
Senior Int Female -57kg (3) |
1. (Gold/Or) | LAU Natalie | Peak Judo Club/BC |
2. (Silver/Argent) | MAIHARA Teya | Ishikawa Family/BC |
3. | AGHAEI Elika | Champion/BC |
Senior Int Female -70kg (7) |
1. (Gold/Or) | SHEVCHENKO Sophia | Champion/BC |
2. (Silver/Argent) | PRASAD Priya | White Rock/BC |
3. (Bronze) | KOLOMIIETS Sofiia | Peak Judo Club/BC |
3. (Bronze) | SZASZ Kipling | Nanaimo/BC |
6. | FORTIER Kaylee | Shiroumakai/YT |
6. | LU Taryn | Ishikawa Family/BC |
6. | SOILAND Trinity | Airdrie/AB |
Senior Int Male -100kg (4) |
1. (Gold/Or) | SEYDUZOV Timur | Seattle Judo Dojo/USA |
2. (Silver/Argent) | KADIRIC Elvir | Abbotsford/BC |
3. (Bronze) | ILIFFE Jonathan | Lake Country/BC |
4. | BRAKE Michael | Abbotsford/BC |
Senior Int Male -100kg (TB) (3) |
1. (Gold/Or) | SEYDUZOV Timur | Seattle Judo Dojo/USA |
2. (Silver/Argent) | KADIRIC Elvir | Abbotsford/BC |
3. | ILIFFE Jonathan | Lake Country/BC |
Senior Int Male -66kg (9) |
1. (Gold/Or) | KOLOMIIETS Anton | Peak Judo Club/BC |
2. (Silver/Argent) | RILEY Shamus | Kodokwai/AB |
3. (Bronze) | TERADA Nathan | Budokan Judo Dojo - Seattle/USA |
3. (Bronze) | WYMAN Brody | Westsyde/BC |
5. | MARATOV Alisher | Burnaby/BC |
5. | WALKER Logan | Lake Country/BC |
7. | VIDAL Tucker | Westsyde/BC |
7. | ANDREASSEN Soren | Abbotsford/BC |
11. | KOKURYO Henry | Mudo Martial Arts/BC |
Senior Int Male -73kg (4) |
1. (Gold/Or) | REID Brenden | Abbotsford/BC |
2. (Silver/Argent) | PARKER Garrett | Barracuda/AB |
3. (Bronze) | SERRATO Jonathan | Police Jr./BC |
(DHM/HMD) | ARENBURG Nic | Nanaimo/BC |
Senior Int Male -81kg (6) |
1. (Gold/Or) | CONWAY Mikala | Western Judo Club/ON |
2. (Silver/Argent) | BRIGGS Bernard | Shiroumakai/YT |
3. (Bronze) | GIESELMANN Josh | Kelowna/BC |
3. (Bronze) | IVORY Eoin | Airdrie/AB |
5. | BAJTEK Jacob | White Rock/BC |
5. | SERHAN James | Kensington/BC |
Senior Int Male +100kg (2) |
1. (Gold/Or) | JAFARI-MINAB Ravi | Langley/BC |
2. | VELASQUEZ KASAP Abel | Police Jr./BC |
Senior Novice Female -57kg (3) |
1. (Gold/Or) | THIEL Sarah | Abbotsford/BC |
2. (Silver/Argent) | PARK Heajung | Langley/BC |
3. | CLARK Caley | Lake Country/BC |
Senior Novice Female -63kg (2) |
1. (Gold/Or) | POHL Maddie | Langley/BC |
2. (Silver/Argent) | KLAN Lucy | Nanaimo/BC |
Senior Novice Male -100kg (3) |
1. (Gold/Or) | ASKEROV Teymur | Highlands Judo Dojo/USA |
2. (Silver/Argent) | GIPSON Christopher | Highlands Judo Dojo/USA |
3. | CHOW David | Kizuna Judo Club/BC |
Senior Novice Male -60kg (5) |
1. (Gold/Or) | CHENG Lynnx | Judo Club at the University of Washington/USA |
2. (Silver/Argent) | HUPPEE Xavier | Police Jr./BC |
3. (Bronze) | ZAMJITSKI Ivan | Police Jr./BC |
4. | CROWTHER Royce | Nanaimo/BC |
5. | WANG Zhong Ming | Police Jr./BC |
Senior Novice Male -66kg (4) |
1. (Gold/Or) | LOOK Jeremy | Kensington/BC |
2. (Silver/Argent) | BARTOK Ryuu | Kizuna Judo Club/BC |
3. (Bronze) | PHILLIPS Kevin | Lake Country/BC |
4. | HUMPHREY Jadon | Kamloops/BC |
Senior Novice Male -73kg (4) |
1. (Gold/Or) | YORK Connon | Lake Country/BC |
2. (Silver/Argent) | LACHLAN Robert | Abbotsford/BC |
3. (Bronze) | JANG Seong-Uk (ethan) | Champion/BC |
4. | STOFATI Enzo | Ishikawa Family/BC |
Senior Novice Male -81kg (5) |
1. (Gold/Or) | BONDS Liam | Judo Club at the University of Washington/USA |
2. (Silver/Argent) | DIESMOS Jeff | Hiro's/AB |
3. (Bronze) | SHAND Nolyn | Kamloops/BC |
4. | VRBA Tomas | Western Judo Club/ON |
5. | LAFONDE Alex | Kizuna Judo Club/BC |
Senior Novice Male -90kg (4) |
1. (Gold/Or) | OTOYA Tomas | Police Jr./BC |
2. (Silver/Argent) | KASTON Adam | Kokushikai/BC |
3. (Bronze) | KWOK Michael | Kensington/BC |
4. | LEBLANC-BETSCH Zackary | Abbotsford/BC |
U16 Female -44kg (3) |
1. (Gold/Or) | KARAS Christina | Kodokwai/AB |
2. (Silver/Argent) | AU Megan | Peak Judo Club/BC |
3. | ANTOSH Megan | Port Coquitlam/BC |
U16 Female -48kg (7) |
1. (Gold/Or) | WHITTLE Gwen | Campbell River/BC |
2. (Silver/Argent) | KEIRSTEAD Wish | Shidokai/BC |
3. (Bronze) | GILCHRIST Lily | Westsyde/BC |
3. (Bronze) | GROOTEN Maegan | Hart/BC |
6. | FOSTERSON Trinity | Nanaimo/BC |
6. | WONG Marisa | Ishikawa Family/BC |
6. | MA Julie | Peak Judo Club/BC |
U16 Female -52kg (4) |
1. (Gold/Or) | GESA Dilana | Shin Bu Kan (ON)/ON |
2. (Silver/Argent) | AU Leanna | Peak Judo Club/BC |
3. (Bronze) | MATSUTANI Marina | South Bay Judo/USA |
4. | JONES Nevada | Prince George/BC |
U16 Female -57kg (5) |
1. (Gold/Or) | MCCLEERY Saige | Ippon Judo Dojo/USA |
2. (Silver/Argent) | MATSUTANI Maria | South Bay Judo/USA |
3. (Bronze) | DEEG Annaka | Tokugawa/AB |
4. | KONG Anika | Ishikawa Family/BC |
5. | KAIP Sahara | Avonhurst/SK |
U16 Female -63kg (6) |
1. (Gold/Or) | SUMMERS Victoria | Ajax Budokan/ON |
2. (Silver/Argent) | STEIGER Alandra | Prince George/BC |
3. (Bronze) | PUSHKIN Aurora | Steveston/BC |
3. (Bronze) | MICHALUK Annika | Pacific Kodokan JoJo/BC |
5. | MACLEOD Hailey | Campbell River/BC |
5. | BECKETT Olivia | Prince George/BC |
U16 Female -63kg (TB-A) (3) |
1. (Gold/Or) | SUMMERS Victoria | Ajax Budokan/ON |
2. (Silver/Argent) | STEIGER Alandra | Prince George/BC |
3. | MACLEOD Hailey | Campbell River/BC |
U16 Female -70kg (5) |
1. (Gold/Or) | MCCULLOUGH Lily | Prince George/BC |
2. (Silver/Argent) | BONIFACIO Kaiya | Budokan Judo Dojo - Seattle/USA |
3. (Bronze) | ALIYEVA Emiliya | Hiro's/AB |
4. | MITCHELL-DUMAS Olivia | Campbell River/BC |
5. | BOWDEN Trinity | White Rock/BC |
U16 Male -38kg (3) |
1. (Gold/Or) | LE BRIS Ewen | Peak Judo Club/BC |
2. (Silver/Argent) | BRIGGS Huxley | Shiroumakai/YT |
3. | SIAH Kalil | Campbell River/BC |
U16 Male -42kg (3) |
1. (Gold/Or) | LOLIEV Akhmed | Peak Judo Club/BC |
2. (Silver/Argent) | WONG Lawren | Nakashima/BC |
3. | HILLMAN Jackson | Abbotsford/BC |
U16 Male -46kg (7) |
1. (Gold/Or) | WEBBER Justin | Hiro's/AB |
2. (Silver/Argent) | NELSON Paxton | Avonhurst/SK |
3. (Bronze) | HINTON Tobin | Police Jr./BC |
3. (Bronze) | CICATI Gherman | Ishi Yama/AB |
6. | KO Logan | Peak Judo Club/BC |
6. | CAMPBELL Connor | Campbell River/BC |
6. | RAMSEY Max | Kelowna/BC |
U16 Male -50kg (5) |
1. (Gold/Or) | TEMIRBAEV Amir | Peak Judo Club/BC |
2. (Silver/Argent) | JOHNSON Kohen | Tokugawa/AB |
3. (Bronze) | KLYMENKO Max | Police Jr./BC |
4. | DILIO Ethan | Kodokwai/AB |
5. | TAKEKAWA Masato | Nanaimo/BC |
U16 Male -55kg (16) |
1. (Gold/Or) | THIEL Nathan | Abbotsford/BC |
2. (Silver/Argent) | TAGUCHI Taisei | Ishikawa Family/BC |
3. (Bronze) | SHEVCHENKO Yegor | Champion/BC |
3. (Bronze) | FARNSWORTH George | Takahashi/ON |
5. | MOES Ezekiel | Nanaimo/BC |
5. | TOLMACHOV Tymur | Airdrie/AB |
7. | HOLLIDAY Grayson | Prince George/BC |
7. | CLARK James | Steveston/BC |
11. | OBERY Wesley | Airdrie/AB |
11. | LEVAC Xavier | St. Boniface/MB |
11. | HEDSTROM Jesse-Castor | Prince George/BC |
11. | THOM Max | Police Jr./BC |
15. | TAMURA Aiden | Ishikawa Family/BC |
15. | VAN SLUYS Devyn | Lethbridge/AB |
15. | ARUTYUNYAN Eric | Steveston/BC |
15. | DOMNYCH Tymofii | Hiro's/AB |
U16 Male -60kg (4) |
1. (Gold/Or) | LE BRIS Lowan | Peak Judo Club/BC |
2. (Silver/Argent) | CHAN Skylor | Budokan Judo Dojo - Seattle/USA |
3. (Bronze) | SCHALK Adam | Steveston/BC |
4. | KLINEC Jakub | Barracuda/AB |
U16 Male -66kg (6) |
1. (Gold/Or) | COUGHLAN Silas | Hiro's/AB |
2. (Silver/Argent) | MEISTERMAN Kameron | Steveston/BC |
3. (Bronze) | LUDLOW Elijah | Shidokai/BC |
3. (Bronze) | COLNEY John | Kodokwai/AB |
(DHM/HMD) | ROTBART Orion | Abbotsford/BC |
5. | DERKSEN Connor | Abbotsford/BC |
U16 Male -73kg (4) |
1. (Gold/Or) | MILLER Memphys | Ippon Judo Dojo/USA |
2. (Silver/Argent) | BOURGOIN Maxime | Club Judo Otoshi/NB |
3. (Bronze) | KIRINCIC Jackson | White Rock/BC |
4. | KURSAR Cole | White Rock/BC |
U16 Male +73kg (3) |
1. (Gold/Or) | SAYED AHMED Abdel Rahman | Police Jr./BC |
2. (Silver/Argent) | DA SILVA Dante | Abbotsford/BC |
3. | ROBERTSON Mitchell | Lake Country/BC |
U16 Novice Female -48kg (2) |
1. (Gold/Or) | BOLZHOBEKOVA Adema | Peak Judo Club/BC |
2. | MARUYAMA PRASAD Maxine Aozora | Ishikawa Family/BC |
U16 Novice Male -46kg (3) |
1. (Gold/Or) | XU Gideon | Peak Judo Club/BC |
2. (Silver/Argent) | GHANASON Jonah | Peak Judo Club/BC |
3. | HUPPEE Jaden | Police Jr./BC |
U16 Novice Male -55kg (4) |
1. (Gold/Or) | JORDAN Ronin | Campbell River/BC |
2. (Silver/Argent) | MINHAS Sahil | Peak Judo Club/BC |
3. (Bronze) | PARK Kingston | Peak Judo Club/BC |
4. | DHURAI Owen | Mudo Martial Arts/BC |