Results |
Senior MNW (2) |
1. (Gold) | Mathew WOODS | Regina Y |
2. (Silver) | Robert HOLTBY | RMC Judo Club |
U14 F -63kg (3) |
1. (Gold) | Niamh O'GORMAN | Nakamura Judo Club |
2. (Silver) | Francheska VICTORINO | Nakamura Judo Club |
3. (Bronze) | McKenna MASSE | Selkirk Judo Club |
U14 M -38kg (5) |
1. (Gold) | Rocco COBO | Hiro's Judo Club |
1. (Gold) | Felix LEONARD | Moose Jaw Koseikan Judo Club |
1. (Gold) | Grayson TAMURA | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
2. (Silver) | Benjamin Noah REYNANTE | Nakamura Judo Club |
5. | Graydon HAZELL | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
U14 M -38kg Tiebreaker (3) |
1. (Gold) | Rocco COBO | Hiro's Judo Club |
2. (Silver) | Felix LEONARD | Moose Jaw Koseikan Judo Club |
3. (Bronze) | Grayson TAMURA | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
U14 M -46kg (2) |
1. (Gold) | Bentley HUYNH | Inner City Judo Club |
2. (Silver) | Noah GIFT | MOUNTAINSIDE JUDO CLUB |
U14 M -55kg (3) |
1. (Gold) | Bennet PAMPOLINA | Nakamura Judo Club |
2. (Silver) | Owen BEVAN | Portage Judo Club |
3. (Bronze) | Carter LEVEILLE | Selkirk Judo Club |
U18 F -48kg (5) |
1. (Gold) | Liana BELANGER | C009 Club de judo To Haku kan |
2. (Silver) | Addyson TAMURA | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
3. (Bronze) | Elizabeth SANIKIDZE | Kodokwai Judo Club |
4. | Abigail UNGLAUB | Numa |
5. | Kaya LEVEILLE | Selkirk Judo Club |
U18 F -52kg (12) |
1. (Gold) | Dilana GESA | Shin Bu Kan |
2. (Silver) | Isla DIESMOS | Hiro's Judo Club |
3. (Bronze) | Jaymi HINCHEY | Shiroumakai |
3. (Bronze) | Avery GIBNEY | Moose Jaw Koseikan Judo Club |
5. | Kiandra CHRIST-BONNELL | Nakamura Judo Club |
5. | Katherine BROWN | Numa |
7. | Chloe FAHIE | Amherst Kodokan Judo Academy |
7. | Braelyn THOMPSON | Kodokwai Judo Club |
11. | Nicol MESONGNIK | Nakamura Judo Club |
11. | Emereese KURPJUWEIT | Medicine Hat Judo Club |
11. | Beth PENNER | Selkirk Judo Club |
11. | Jackie BROWN | Hiro's Judo Club |
U18 F -57kg (5) |
1. (Gold) | Kolbi FENRICK | Moose Jaw Koseikan Judo Club |
2. (Silver) | Amaya MACHADO | Nakamura Judo Club |
3. (Bronze) | Cleea STRAKLEVSKI | AJAX Budokan |
4. | Lia HINCHEY | Shiroumakai |
5. | Naomy ST-HILAIRE | Numa |
U18 F -63kg (4) |
1. (Gold) | Margot CHEVALIER | Hayabusakan |
2. (Silver) | Maralgoo BATBAYAR | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
3. (Bronze) | Leah MCLEAN | Shiroumakai |
4. | Elza GIRONDIER | C009 Club de judo To Haku kan |
U18 F -70kg (5) |
1. (Gold) | Elizabeth COSSITT | Kodokwai Judo Club |
(DHM) | Nova ROTBART | Abbotsford Judo Club |
3. (Bronze) | Emiliya ALIYEVA | Hiro's Judo Club |
4. | Abigail SMITH | Numa |
5. | McKenna STEWART | Selkirk Judo Club |
U18 F +70kg (2) |
1. (Gold) | Marianna KARAS | Kodokwai Judo Club |
2. (Silver) | Kandice VERGE | Spryfield Judo Kai |
U18 M -50kg (9) |
1. (Gold) | Matthew SCHESNUIK | Jccc - Judo Kai |
2. (Silver) | Connor HAZELL | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
3. (Bronze) | Jack MCALPINE | Medicine Hat Judo Club |
3. (Bronze) | Avery PAMPOLINA | Nakamura Judo Club |
5. | Seth GOULD | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
5. | Maxwell MULINGTAPANG | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
7. | Justin WEBBER | Hiro's Judo Club |
7. | Bryce CHAPMAN | Kanokai Judo Club |
11. | Sebastien FECTEAU | C009 Club de judo To Haku kan |
U18 M -55kg (9) |
1. (Gold) | Loic BEATON | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
2. (Silver) | Thomas TAMAGI-WAKABAYASHI | Scarborough Dojo |
3. (Bronze) | Niko HEISKANEN | MOUNTAINSIDE JUDO CLUB |
3. (Bronze) | Dar METRIK | Nakamura Judo Club |
5. | Jackson GILLIES | MOUNTAINSIDE JUDO CLUB |
5. | Tristan SINGH | Numa |
7. | George FARNSWORTH | Takahashi Dojo |
7. | Taliesin HYEPP | MOUNTAINSIDE JUDO CLUB |
11. | Mitchell JENKINS | Tora Kai |
U18 M -60kg (8) |
1. (Gold) | Aden KIM | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
2. (Silver) | Reinis REXHEPI | Hayabusakan |
3. (Bronze) | Connor GALLANT | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
3. (Bronze) | Braydin NGUYEN | Inner City Judo Club |
5. | Stefan TESANOVIC | Ishi Yama Institute Of Judo |
5. | Liam GISHLER | Shiroumakai |
7. | Jacob Xavier REYNANTE | Nakamura Judo Club |
7. | Eldon LI | Regina Y |
U18 M -66kg (8) |
1. (Gold) | Fahd FITHANE | C046 Club de judo Shidokan inc |
2. (Silver) | Zubail DZHABRAILOV | Tolide Judo Kwai |
3. (Bronze) | Rayden ZELENKA | AJAX Budokan |
3. (Bronze) | Xavion JOHNSON | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
5. | Denver OELLER | MOUNTAINSIDE JUDO CLUB |
5. | Peter VELONAS | Abbotsford Judo Club |
7. | David BEVAN | Portage Judo Club |
7. | Shamus RILEY | Kodokwai Judo Club |
U18 M -73kg (8) |
1. (Gold) | Nicolas VILLA | Nakamura Judo Club |
2. (Silver) | Owen HOOVER | Kodokwai Judo Club |
3. (Bronze) | Sawyer ALTHOUSE | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
3. (Bronze) | Malakai KURPJUWEIT | Medicine Hat Judo Club |
5. | Jaxon HALE | Nakamura Judo Club |
5. | Garrett PARKER | Barracuda Judo Club |
7. | Evan GINN | Numa |
7. | Jacob DUDGEON-SYKES | Portage Judo Club |
U18 M -81kg (5) |
1. (Gold) | Habib SAID MOHAMMOD | Kodokwai Judo Club |
2. (Silver) | Daniel EKOSKY | Selkirk Judo Club |
3. (Bronze) | Soren TABOULCHANAS | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
4. | Munkhu BATBAYAR | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
5. | Tennyson VERWEY | Portage Judo Club |
U18 M -90kg (1) |
1. (Gold) | Oleksansdr/Sasha KAPLIN | Numa |
U18 M +90kg (4) |
1. (Gold) | Oleksansdr/Sasha KAPLIN | Numa |
2. (Silver) | Oliver BURES | Portage Judo Club |
2. (Silver) | Dalin KYMANICK | Selkirk Judo Club |
2. (Silver) | Cai JAMES | Balmoral Judo Club |
U18 M +90kg TieBreaker (3) |
1. (Gold) | Cai JAMES | Balmoral Judo Club |
2. (Silver) | Dalin KYMANICK | Selkirk Judo Club |
3. (Bronze) | Oliver BURES | Portage Judo Club |
U21 F -52kg (2) |
1. (Gold) | Alyiah DAVIES | RMC Judo Club |
2. (Silver) | Shannon GLOVER | RMC Judo Club |
U21 F -57kg (2) |
1. (Gold) | Aliya KOLIASKA | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
2. (Silver) | Anna PRUS-CZARNECKA | Kodokwai Judo Club |
U21 F -63kg (6) |
1. (Gold) | Callie RENDER | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
2. (Silver) | Kondelia KARAS | Kodokwai Judo Club |
3. (Bronze) | Brook FRANSON | Saskatoon Ymca Judo Club |
3. (Bronze) | Vivian WHITTON | AJAX Budokan |
5. | Olivia KRYNSKI | Portage Judo Club |
5. | Monica LAQUI ORTIZ | Inner City Judo Club |
U21 F -70kg (2) |
1. (Gold) | Rebecca VILLA | Nakamura Judo Club |
2. (Silver) | Elizabeth COSSITT | Kodokwai Judo Club |
U21 F +78kg (2) |
| Deziree FRANSON | Saskatoon Ymca Judo Club |
| Avery MCGARRY | Judo Saskatchewan |
U21 M -100kg (1) |
1. (Gold) | Josiah HALLETT | Regina Y |
U21 M -66kg (7) |
1. (Gold) | Mohammad Bakhtiyar HAMZA | Sheffield Judo Club |
2. (Silver) | Troy GALLANT | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
3. (Bronze) | Anthony MARTEL | C009 Club de judo To Haku kan |
3. (Bronze) | Matteo SALOMONE | BP Judo club |
6. | Ashton DEBRUYNE | Regina Y |
6. | Jieth VELASCO | RMC Judo Club |
6. | Hunter ANNIS | Numa |
U21 M -73kg (5) |
1. (Gold) | Kelden CHRIST-BONNELL | Nakamura Judo Club |
1. (Gold) | Michael PHANEUF | C009 Club de judo To Haku kan |
1. (Gold) | Philip ALLEN | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
2. (Silver) | Charlie LAUNDER | Keisatsu Judo Winnipeg |
5. | Jac FOURNEL-VEZINA | RMC Judo Club |
U21 M -73kg Tiebreaker (3) |
1. (Gold) | Michael PHANEUF | C009 Club de judo To Haku kan |
2. (Silver) | Kelden CHRIST-BONNELL | Nakamura Judo Club |
3. (Bronze) | Philip ALLEN | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
U21 M -81kg (4) |
1. (Gold) | Carter ALTHOUSE | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
2. (Silver) | Victor CRAEVOI | RMC Judo Club |
3. (Bronze) | Tobie RENAUD | RMC Judo Club |
4. | Porter GUY | Peterborough Hatashita |
U21 M -90kg (2) |
1. (Gold) | Oleksansdr/Sasha KAPLIN | Numa |
2. (Silver) | Corban TAYLOR | Judo Saskatchewan |
Veteran M -100kg (4) |
1. (Gold) | Franklin MARTIN | BP Judo club |
2. (Silver) | Fernando URGILES | Higashi Canada |
3. (Bronze) | Craig COUGHLAN | Hiro's Judo Club |
4. | Chysom SCOTT | Portage Judo Club |
Veteran M -73kg (4) |
1. (Gold) | Justin Rashad CHIN | Kodokwai Judo Club |
2. (Silver) | Francis HANE | MOUNTAINSIDE JUDO CLUB |
3. (Bronze) | Kyle O'BRIEN | Lethbridge Kyodokan Judo Club |
4. | Victor LUKANKIN | MOUNTAINSIDE JUDO CLUB |
Veteran M -90kg (4) |
1. (Gold) | Tugger THOMPSON | Kodokwai Judo Club |
2. (Silver) | Dumitru LUPANCIUC | Hayabusakan |
3. (Bronze) | P.wade CAMPBELL | Portage Judo Club |
4. | Jake REYNANTE | Nakamura Judo Club |
Veteran M +100kg (2) |
1. (Gold) | Guilherme FERREIRA MONTERO | Higashi Canada |
2. (Silver) | Sandor DEMETER | Nakamura Judo Club |
Veteran MNW (7) |
1. (Gold) | Guilherme FERREIRA MONTERO | Higashi Canada |
2. (Silver) | Franklin MARTIN | BP Judo club |
3. (Bronze) | Fernando URGILES | Higashi Canada |
3. (Bronze) | Jake REYNANTE | Nakamura Judo Club |
6. | Craig COUGHLAN | Hiro's Judo Club |
6. | Sandor DEMETER | Nakamura Judo Club |
6. | Shashank NANIVADEKAR | Higashi Canada |